ورود/ثبت نام

پیشنهادهایی برای بالا بردن تاثیرپذیری از کتاب ها و لذت بخش کردن این سرگرمی ارزشمند

Suggestions to increase the impact of books and make this valuable entertainment enjoyable

دسته بندی: رپورتاژ
64 تعداد بازدید
0 تعداد کامنت
تاریخ به‌روزرسانی:
23 تیر 1403
تاریخ انتشار:
23 تیر 1403

خواندن یکی از خصوصیاتی است که برای ما بسیار مهم است اما اکثر ما زمان و صبر زیادی را صرف خواندن کتاب نمی کنیم. ما سعی کرده ایم برخی از مهمترین نکات مربوط به خواندن را با کمی تحقیق و جستجو جمع کنیم.

اول از همه باید ببینیم چه عواملی در تحقیقات ما دخالت می کنند تا در مورد حذف این عوامل فکر کنیم.:

 • ما فکر می کنیم سرعت خواندن ما بسیار کم است و ما پیشرفت خوبی نداریم
 • ما شروع به مطالعه کتاب ها می کنیم اما کتاب ها را تمام نمی کنیم
 • در طول تمرینات نمیتوانیم روی فرم مناسب و درست تمرکز کنیم.
 • خرید کتاب را مشکل می بینیم و خواندن ما را خسته می کند.
 • ما با یک متن طولانی خسته نمی شویم.
 • خواندن و یادگیری در کوتاه مدت برای بسیاری از ما لذت بخش نیست.
 • اکثر کتابهایی که میخوانیم مصمم به "توصیه" یا "تحمیل" به دیگران هستند.
 • خواندن یک کتاب به تنهایی (و بدون مشارکت دیگران) چیزی است که یک فرد بسیار خسته کننده می خواهد از اکثر قدرت ما استخراج کند.
 • در لحظه ای که ما تصمیم به مطالعه و خواندن هیچ کتاب مناسب در اختیار ما و یا در ذهن ما وجود دارد.

فرهنگ کتابخوانی

 

در مورد هر یک از این نکات موارد زیر را در نظر بگیرید:
توانایی خواندن دشوار است همیشه یک مزیت نیست
کلاس های پر سر و صدا در سراسر جهان به شرکت کنندگان قول می دهند که قادر به خواندن سریع تر و بهتر خواهند بود. این نامه تا حدودی درست است. ما در حال ترجمه نوع متن اشتباه. گاهی اوقات ما یک جمله یا پاراگراف را چندین بار می خوانیم و …
اما علاوه بر اصلاح این کاستی ها, واقعیت این است که یادگیری روش خواندن سریع تر لزوما یک مزیت ایجاد کنید. این ممکن است برای خواندن رمان یا روزنامه مفید باشد اما در مورد کتاب های تحصیلی صدق نمی کند. بسیاری از کتابها باید مانند اب بنوشند تا اثر خود را روشن و ملموس کنند.
علاوه بر این, یادگیری, و غیره. اساسا بین افراد جدید و شناخته شده قبلی ارتباط برقرار می کنند و کسی که کتاب را می خواند به سرعت یک کتاب برای ایجاد یک خواندن و درک کامل دارد اما لزوما کتابی برای یادگیری پاداش نیست. خواندن همیشه لازم به پایان خواندن کتاب شما شروع شده است
کمال گرا نباشید. شما می توانید نگاه کنید و چند کتاب, خواندن و رفتن در وسط. تقصیر تو نیست. اما شاید شما یک کتاب مناسب و جذاب پیدا نکرده اید. به یاد داشته باشید که بعد از مدتی خواندن خود را تبدیل خواهد شد خوشمزه تر, این کتاب را تا نیمی و نیمی از سهم کوچکتر.

 

 
از چیزهایی که حواس شما را پرت می کنند دوری کنید
به نظر می رسد بسیار واضح است. اما این مهم است که برای حفظ اینترنت, تلفن همراه و تلویزیون به دور از شما قبل از شروع به خواندن کتاب. مکالمات مهم قبل از خواندن. قبل از چک کردن ایمیل های مهم. یک بررسی انجام دهید و سپس به دفتر بروید.

 

 
یک مکان ثابت و خاص برای مطالعه در نظر بگیرید
بهتر است یک مکان خاص را برای تحصیل در خانه یا محل کار در نظر بگیرید. یادگیری باید لذت بخش ترین فعالیت ما باشد.
بدون نیاز به ایجاد شرایط برای "زندان" به منظور مطالعه وجود دارد. بهتر است برای قرار دادن چای و یا یکی دیگر از نوشیدنی و یا خوراکی است که مورد علاقه شما قبل از اینکه شما شروع به یادگیری است
با در نظر گرفتن این لحظات خواندن با خاطرات خوب ثبت شده است.
به یاد داشته باشید که ما, مانند هر موجود دیگر, به سادگی مشروط.

 

 
تا حد امکان از فضاهای مینیمالیستی دور باشید
یکی از ویژگیهای خرید کتاب آنلاین و نسل ما این است که ما به متون کوتاه و مینیمالیستی علاقهمند هستیم (به یک مفهوم کلی و نه به معنای ادبی).
فیسبوک،اینستاگرام و توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی را به ما آموخت چگونه به خواندن متون کوتاه.
بسیاری از ما نیز آموخته شده از تجربه خود ما را به مطمئن شوید که معاملات بلند مدت در, اینستاگرام و فیسبوک و دیگر پیامبران هستند کمتر احتمال دارد به عنوان خوانده شده و دوست داشت.
اما واقعیت این است که جملات کوتاه می توانند برای یک لحظه دلپذیر یا الهام بخش باشند اما هرگز اثر یک متن طولانی را ندارند.
برای القای عادت یادگیری, لازم است به حرکت به دور از فضاهای مینیمالیستی کمی. فیسبوک Tw توییتر و کلمه رو ترک نکن.. اما به خاطر داشته باشید که عادت ثابت خواندن متون کوتاه خستگی ما را در هنگام مطالعه متون طولانی کاهش می دهد.

 

 
با دیگران درباره کتابهایی که میخوانید صحبت کنید
یکی از لذت هایی که بسیاری از خوانندگان تجربه کرده اند این است که با دیگران در مورد کتاب هایی که خوانده اند صحبت کنند. این فرصت را از دست ندهید.
اگر فرصت های محدودی دارید و نمی توانید بنشینید و خسته شوید شاید ایجاد یک وبلاگ ایده خوبی باشد.

فرهنگ کتابخوانی

 

پس از مطالعه هر کتاب شما می توانید یک توضیح کوتاه از این کتاب و یا نظرات وجود دارد ارسال. دشوار است برای ایجاد یک وبلاگ از طریق خدمات مانند یک وبلاگ و یا یک وبلاگ فا نیست. به یاد داشته باشید که سلیقه همه ما در خواندن کتاب یکسان نیست
استفاده از نظرات دیگران هنگام خواندن کتاب بسیار خوب است اما همیشه به یاد داشته باشید که سلیقه های انسان هنگام خواندن کتاب متفاوت است.
هیچ مشکلی وجود ندارد اگر کسی که کتاب را زیاد توصیه می کند کتاب را توصیه کند و من احساس می کنم کتاب من پس از خواندن چند صفحه نیست. در نظام تحصیلی ما از 12 تا 20 سالگی یاد می گیریم چیزهایی را بخوانیم که دیگران ما را مجبور به خواندن کرده اند. مراقب باشید که این عادت نفرت انگیز را ادامه ندهید.

 

 
اگر می توانید یک گروه خواندن ایجاد کنید
به عنوان یک عاشق کتاب ایجاد یک گروه از خوانندگان یکی از زیباترین و جذاب ترین چیزهایی که شما می توانید انجام دهید این است. اما زمان به خاطر داشته باشید که زندگی بسیاری از گروه های خوانندگان کوتاه است.
شور و شوق اولیه اعضای گروه به توسعه رویاهای طولانی و تعیین اهداف بلند پروازانه را تشویق می کند. اما به تدریج اختلافات مشکلات نقض و ده ها تن از عوامل دیگر منجر به کاهش انگیزه اولیه و گروه خواندن می رود به یک مرحله از فرسایش.
اگر قصد ایجاد چنین گروهی را دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا خودتان را با قواعد گروه خوانی اشنا کنید و با الهام از انها قوانین و چارچوب های مناسب گروه خود را تعیین کنید.

 

 
یک لیست از کتاب های خوب داشته باشید
اکثر خوانندگان متخصصان یک لیست از کتاب در دفتر یادداشت ها و یا تلفن همراه خود را و هر کجا که عنوان کتاب شنیدن و غیره. به عنوان یادداشت ها زمانی که یک فرصت برای خرید یک کتاب و یا مطالعه بهداشت دست وجود دارد. "دست خالی" چنین نیست.
لینک به یک لیست از کتاب مدیریت و همچنین به عنوان یک لیست از کتاب های روانشناسی در اصلاح می تواند یک نقطه شروع خوب.
 

 

همیشه یک کتاب همراه خود داشته باشید
بسیاری از مردم خوانندگان که یک صفت مشترک است. این افراد به جای اینکه در ساعات مشخصی از روز در کنار هم بنشینند و کتاب بخوانند همیشه کتابی با خود دارند تا در کوتاهترین زمان ممکن مطالعه کنند. این ممکن است مشکل و دشوار به رها کردن بسیاری از لذت ها و سرگرمی و همچنین خواندن یک کتاب به مدت یک ساعت نصب در خانه یا در محل کار اما به مطالعه زمانی که در مترو و یا در یک سازمان بزرگ انتظار در طول زمان ما نشستن ساده تر و جذاب تر.
بسیاری از ما ترجیح می دهند با خرید کتاب کودک و نوجوان و مطالعه به منظور افزایش میزان اطلاعات و دانش و باز کردن افق اما به منظور جلوگیری از مشکلات روزمره و مشکلات. هنگامی که ما در مورد دوست ما فکر می کنم همسر یا مدیر ما در گوشه ای نشسته و سفارش یک ورق. این ممکن است در کوتاه مدت مفید باشد اما در دراز مدت به عادت ما و ذهن ما منجر شده است که "کتاب" همراه با لحظات تلخ زندگی ما است."
 

 

کتاب های دیجیتال بخوانید اما به کتاب های دیجیتال عادت نکنید
در پایان توصیه می شود به خواندن کتاب های دیجیتال عادت نکنید. برای کسانی که عادت خواندن کتاب دیجیتال یا نوشته شده (کپی سخت) هیچ تفاوتی ندارد. اما برای کسانی که به تازگی توسعه یافته عادات خواندن و غیره. روی برگه کاغذ کلیک کنید. کشیدن خط تحت پیام و مورد مشابه.ن.علامت در وسط کتاب که نشان می دهد که بخشی از کتاب به عنوان خوانده شده باز می شود را ببینید پیشانی بند کتاب و علاوه بر این برگ که (ناشی از بارها و بارها مشاهده کتاب) و غیره. همه میتوانند احساس خوبی داشته باشند. احساسی که ما را به خواندن کتاب های بیشتر تشویق می کند…

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.
 • نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
 • بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.
 • به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.
 • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
برای ارسال کامنت باید عضو سایت باشید. برای ثبت نام / ورود به سایت کلیک کنید.